Z głębokim żalem żegnamy zmarłego w dniu 14 listopada 2020 roku ŚP prof. dr hab. inż. Jana Chłopka. 

Kierownika Katedry Biomateriałów i Kompozytów, byłego Dziekana Wydziału Inżynierii Materiałowej i Ceramiki, Prezesa Polskiego Stowarzyszenia Biomateriałów, wieloletniego nauczyciela akademickiego, naukowca, wspaniałego Człowieka, Mistrza i Nauczyciela wielu pokoleń studentów i kadry naukowej Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie. 

Profesor Jan Chłopek był również osobą bardzo zasłużoną dla inżynierii biomedycznej w Polsce. Kierował ogólnopolskim zespołem złożonym z przedstawicieli nauk technicznych i medycznych, który opracował standardy nauczania dla kierunku inżynieria biomedyczna. Jako Pełnomocnik Rektora AGH koordynował prace nad opracowaniem programu nauczania dla tego kierunku na AGH i był współzałożycielem Międzywydziałowej Szkoły Inżynierii Biomedycznej. 

Uroczystości pogrzebowe odbędą się 27 listopada 2020 r. (piątek) o godz. 11.00 na Cmentarzu Batowickim (Prądnik Czerwony) w Krakowie. 

Wirtualna księga kondolencyjna: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.