logo pcbbe 2023

Polska Konferencja Biocybernetyki i Inżynierii Biomedycznej (PCBBE) rozpoczęła się w Łodzi na Politechnice Łódzkiej i potrwa w dniach 27-29 września 2023r. Gospodarzem konferencji jest Instytut Elektroniki we współpracy z Instytutem Inżynierii Materiałowej. Udział w konferencji zgłosiło ponad 200 uczestników z kraju i zagranicy, którzy zaprezentują prawie 150 prac naukowych.

Organizowana z inicjatywy Komitetu i odbywająca się co dwa lata Polska Konferencja Biocybernetyki i Inżynierii Biomedycznej ma od prawie pięciu dekad przyciąga naukowców i specjalistów z obszaru inżynierii biomedycznej i dyscyplin pokrewnych.

Tematyka konferencji obejmuje między innymi: - biopomiary i monitorowanie biosygnałów - przetwarzanie sygnałów biomedycznych - przetwarzanie i analiza obrazów biomedycznych - bioinformatyka i biologia obliczeniowa - diagnostyka wspomagana komputerowo w obrazowaniu medycznym - biosensory i bioinstrumenty - biomateriały i nanotechnologia - biomechanika, robotyka i chirurgia małoinwazyjna - cybernetyka, biomimetyka i modelowanie systemów biologicznych - inżynieria neuronowa i rehabilitacyjna - sztuczne narządy i implanty - inżynieria molekularna, komórkowa i tkankowa - analiza rejestracji ruchu człowieka - informatyka medyczna, e-zdrowie i telemedycyna - edukacja w zakresie inżynierii biomedycznej.

Honorowy patronat nad konferencją przyjął Prezes PAN prof. Marek Konarzewski. Konferencję otworzyła prof. Natalia Sobczak wiceprezes PAN.